דינו – תגיש לי תביעה קטנה!

דינו תגיש לי תביעה קטנה! איך מגישים תביעה קטנה; מה לכתוב ומה לצרף; תוך כמה זמן התביעה מוגשת ותוך כמה זמן מתקבל בדרך כלל פסק-דין? המאמר המלא

דינו תגיש לי, דינו, תגיש לי, תביעה קטנה אונליין, הגשת תביעה קטנה

הגשת תביעה קטנה מותאמת למקרים "קטנים". מקרים פשוטים שדורשים הכרעה יעילה ובעיקר מהירה. עם זאת, נתונים מראים שרבים חוששים מהעניין. לא כי הם לא מאמינים שיש להם קייס, אלא כי הם פשוט מסתבכים עם הפרוצדורה: איך מכינים תביעה קטנה? מה לכתוב או לצרף? ויותר מכל – איך מגישים את זה בכלל?

נתונים רשמיים של הרשות השופטת מראים כי החששות הם בדר"כ מוצדקים. עד כדי כך שכמחצית (!) מהתביעות נדחות בגלל כשלים טכניים.

כלומר, התביעה לא נדחית בגלל שמבחינה מהותית "אין לה בשר", אלא כי היא הוכנה והוגשה שלא בהתאם לדרישות הטכניות שקבועות בחוק. וכך, תובעים לא ממצים את זכות הגישה לערכאות, ונתבעים שגרמו עוול, נהנים מן ההפקר.

ובכן, הפלטפורמה החדשנית של דינו נועדה להתגבר על המחדל הזה. המערכת מאפשרת למשתמש הפשוט שלא יודע מאיפה להתחיל או איך לסיים, להחליט ולומר: "דינו – תגיש לי את התביעה!"

במאמר נעמוד בקצרה על המצב שקדם לדינו; נציג את החידוש שדינו מביא לעולם התביעות הקטנות; ונסביר איך הוא מתגבר על הכשלים (הרבים אגב) שהיו וישנם במצב הקודם.

המצב לפני המערכת של דינו – ארכאי או יקר

טופס הרשות השופטת:

לפי חוק, כתב תביעה קטנה ייפתח בטופס תביעה קטנה שהוכן על ידי הרשות השופטת. מדובר בטופס חינמי לחלוטין שזמין להורדה באינטרנט, וההוצאה היחידה שתהיה כרוכה במקרה זה היא אגרת פתיחת התיק שקבועה בחוק.

הטופס זמין בפורמט PDF (כלומר בלתי-ניתן לעריכה). כשכך, התובע צריך להדפיס את הטופס, למלא אותו בכתב יד, ולצרף אליו מסמכים. אך מעבר לכך שהשיטה היא מיושנת (וגם מולידה תוצר פחות "יפה"), התיבות למילוי בטופס הן כלליות ולרוב לא מאפשרות לתאר כהלכה את המקרה. לדוגמה:

בפרק "תיאור התביעה" התובע קודם כל מתבקש לתאר את המקום והתאריך שבהם "נוצרה ההתחייבות לתשלומו של סכום הכסף הנתבע, בין בהסכם בין בעלי הדין ובין בדרך אחרת".

ובכן, מיותר לציין שתיבה זו לא רלוונטית לרוב התביעות הקטנות שמוגשות. מה בכלל כותבים בתיבה זו כשמדובר בתביעת ספאם? או תביעת תעופה? או תביעה בגין תאונת דרכים?

הנקודה ברורה. ורוב התיבות בטופס, די דומות מבחינת הקושי להציב בהן פרטים שמתכתבים עם המקרה הנדון. פועל יוצא, תובעים עלולים להסתבך, ולתאר את המקרה הפשוט שלהם בדרך עקומה שלא משקפת נאמנה את הטענות שלהם.

בנוסף, אין צורך להסביר שלהגיש טפסים מודפסים שממולאים בכתב יד, זוהי גישה מיושנת לכל הדעות. וברור לכל שעדיף ורצוי להכין מסמך מודפס וסדור, שמכינים אותו על מחשב או טלפון נייד.

עורך דין לתביעות קטנות

אפשרות נוספת, כמובן, היא להיעזר בעורך דין לתביעות קטנות. אלא שמקרים רבים הם פשוטים מאוד וסכומם קטן, באופן שהעניין הופך לפחות משתלם; ולעיתים גם לא הכרחי. זאת משום שהתובע מבין את המקרה שלו ויודע לתאר אותו די בקלות.

נבהיר: כמובן שאם תובע מתקשה בהבנת המקרה שלו או שסכום התביעה גבוה, יהיה מוטב שלכל הפחות יתייעץ עם עורך דין המבין בנושא. אבל כך או אחרת, למרות שמדובר באפשרות לא רעה בכלל, היא בהחלט יקרה ביחס לסכום הממוצע של התביעות הקטנות שמוגשות מדי שנה.

כך בפרט, כשאין שום ערובה שהסכום ששולם לעורך דין, יחזור לתובע בגדר "הוצאות משפט". לכן, תובעים רבים מוותרים על התענוג רק מהחשש הכספי, ובלי אלטרנטיבה הולמת – מוחלים על הזכויות שלהם. ונזכיר שלפי חוק חל איסור להיות מיוצג על-ידי עורך דין בהליך התביעה הקטנה, אלא אם מקבלים היתר מיוחד (שניתן רק בכ-1% מהתביעות המוגשות ובמקרים חריגים במיוחד).

אפשרויות נוספות

ישנם אתרים שמציעים אחת משתי אפשרויות: 1. להכין את טופס רשות שופטת באופן מקוון; 2. או לתאר את המקרה ועו"ד יכין את כתב התביעה.

האפשרות הראשונה, לא עוזרת להתגבר על החסר המובנה בטופס הרשות השופטת של תביעה קטנה, כפי שהסברנו לעיל. והאפשרות השנייה, היא אמנם רק נראית אחרת, אבל למעשה זו אותה גברת בשינוי אדרת. כלומר, עדיין מדובר בבעל מקצוע שיכין את כתב התביעה, והעלות כנראה תהיה בהתאם. אולי מעט נמוכה מאשר אם לקוח יתקשר ישירות עם עו"ד באופן יזום, אך עדיין לא זולה ובטח שלא חינמית.

 

דינו תגיש לי – טכנולוגיה נגישה במחיר הוגן

דינו מציע מערכת אוטומטית חכמה שמאפשרת להפיק תביעה קטנה לגמרי לבד, מכל מכשיר, ותוך ממוצע קצר מאוד. לאחר רישום למערכת, בוחרים את סוג התביעה מתוך 16 קטגוריות (שכירות, תעופה ונופש, רכב, צרכנות, ספאם, איחור טכנאי ועוד).

לאחר בחירת הקטגוריה, המערכת מלווה את המשתמש לאורך שאלון דינמי שמשתנה בהתאם לתשובות שנבחרו. כל השאלונים אופיינו מראש על-ידי עו"ד. לצד השאלות, מופיעים הסברים שמנגישים מידע רלוונטי. בתוך השאלון, יש אפשרות לצרף קבצים שבמסמך הסופי יאורגנו במפתח נספחים ותוכן עניינים סדור.

את השאלון אפשר לשמור כטיוטה בכל רגע נתון כך שאפשר להכין את התביעה בקצב שמתאים למשתמש

מתחרטים באמצע השאלון ורוצים להתחיל תביעה אחרת ורק בסוף לבחור? אין שום בעיה! ניתן להכין כמה תביעות שרוצים, עד שבוחרים את התביעות שמעוניינים להגיש לבית המשפט.

בסיום מתקבלים 3 דברים בקובץ אחד, שניתן להורדה ולעריכה עצמאית לחלוטין (פורמט WORD): 1. טופס רשות שופטת לתביעה קטנה, כשהוא מלא בפרטים הרלוונטי; 2. כתב תביעה קטנה; 3. מפתח נספחים סדור עם כל המסמכים שהמשתמש צירף. ניתן לראות מידע נוסף בעמוד הבית או בלשונית "איך זה עובד – על השימוש במערכת".

מעבר לכך שהחידוש הטכנולוגי בוודאי מנעים את חוויית הגשת התביעה הקטנה, עמלנו במיוחד כדי שהעלות עבור הפקת התביעה הקטנה, תהיה נגישה לכל: רק 299 ₪ (כולל מע"מ).

את התביעה הקטנה המשתמש יכול להגיש לגמרי לבד באופן מקוון, דרך אתר הרשות השופטת "נט המשפט". אבל משתמש שלא רוצה את ההתעסקות, יכול לרכוש שירות הגשה עם שליח משפטי בעלות נמוכה ביותר, אליה יש לצרף את אגרת בית המשפט אשר אנו נדאג לשלם עבור המשתמש. (חבל להסתבך, הכנו מחשבון עלויות הגשת תביעה קטנה).

 

למה הגשת תביעה קטנה דרך דינו עדיפה?

  • מותאם להוראות השופטת: המערכת מטפלת בנתון המדאיג לפיו כמחצית התביעות נדחות בגלל כשלים טכניים. כתב התביעה של דינו מותאם להוראות מנהל בתי-המשפט ומוגש בצירוף הטופס המחייב של הרשות השופטת, עם חתימת המשתמש שבוצעה אונליין במערכת.
  • חיסכון של יותר מ-75% בעלויות: גם אם התביעה שלך קטנה, אנשי מקצוע לוקחים כסף גדול. הפקת התביעה הקטנה עם דינו עולה רק 299 ₪ (כולל מע"מ).
  • זמינות מכל מכשיר: אפשרת להכין את כתב התביעה מכל מקום ומכל מכשיר – מחשב, טלפון נייד או טאבלט. לחלוטין לשיקול המשתמש.
  • רמת אבטחה גבוהה ביותר: לאחר ההרשמה תקבלו סיסמה מאובטחת חד פעמית ובמקביל,אנו מבצעים פעולות שוטפות לאבטחת המידע של לקוחותינו.
  • זמן ממוצע להכנת התביעה: באופן עקבי אנו רואים כי מענה על השאלון במערכת והפקת התביעה, אורך כ-14 דקות בממוצע.
  • תמיכה צמודה: במקרה של תקלה או שאלה, תוכלו לפתוח קריאת שירות דרך המערכת, וגם צ'אט שניתן לפתוח לשיחה עם נציג/ה.
  • מידע משפטי רב זמין באתר: אנחנו דואגים לפרסם ולעדכן מידע משפטי רב בשלל נושאים רלוונטיים לעולם התביעות הקטנות. הדבר יכול לסייע למשתמשים לשפוך אור על המקרה שלהם, ולמקם אותו בשדה המשפטי.

הגשת תביעה קטנההחל מ- 299 ש"ח

הגשת תביעה קטנה מחשבון עלות הגשת תביעה

אולי יעניין אותך גם .

טיסה בוטלה? הדרכים לפיצוי ומכתב התראה לדוגמה

נוצר בתאריך: 01/05/2024

ביטול טיסה - הרשימה המלאה של חובות המסיע וזכויות הנוסע | מכתב התראה לחברת תעופה - דוגמה להורדה בחינם (עדכני ל2024)

חוק איסור הפליה, איסור הפליה, פיצוי ללא הוכחת נזק, 50000 ש"ח, תביעות קטנות

חוק איסור הפליה: עד 50,000 ₪ פיצוי ללא הוכחת נזק

נוצר בתאריך: 19/04/2024

מה ייחשב הפליה אסורה? מה חוק איסור הפליה קובע שלא ייחשב הפליה אסורה? על איזה נותני שירות חל החוק? מהם הנתונים האישיים ..

בית מלון, נזק, אובדן רכוש, תביעה קטנה, אחריות, חפצים

מתי בית מלון אחראי לנזק או אובדן של רכוש בחופשה? הרשימה המלאה

נוצר בתאריך: 09/04/2024

מה קובע החוק; מה קורה כשבתנאי ההזמנה כתוב שהמלון פטור מאחריות לכל "נזק או אובדן"? ומתי אפשר לדרוש מהמלון פיצוי? כל התש..

תפריט נגישות