שאלות תשובות.

שאלות תשובות – לא בטוחים מאיפה להתחיל? ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר. דף זה ימשיך להתעדכן לאורך הזמן, אך בכל מקרה ניתן למצוא מידע יותר מקיף ומעמיק בעמוד המאמרים שלנו.

סיימתי להכין תביעה קטנה. מה עכשיו?

לנוחותך, ריכזנו את כל מה שצריך לדעת על המשך התהליך. הגשת תביעה קטנה.

כמה זה עולה לי?

הפקת תביעה קטנה באמצעות המערכת עולה  299 ש"ח. אם תרצו שנגיש את כתב התביעה עבורכם באמצעות שליח משפטי, תתווסף עמלת הגשה בסך 130 ש"ח. כך או כך, כשמגישים את כתב התביעה לבית-המשפט, יש לשלם לבית-המשפט אגרה של 1% או 50 ₪, לפי הגבוה מהשניים. כלומר, על תביעות עד 5,000 ₪ תשולם אגרה בסך 50 ₪, והחל מ-5,001 ₪ האגרה תעמוד על 1% מסכום התביעה.

או בקיצור, לחצו כאן למחשבון עלויות.

 

מתי משלמים על הכנת התביעה?

התשלום עבור עריכת כתב התביעה ו/או הגשתה לבית-המשפט, יבוצע רק לאחר השלמת השאלון. התחרטת לפני התשלום? הכל בסדר, אפשר לצאת בעדינות מהמערכת ואנחנו לא נחייב ולא נעלב (טוב, אולי קצת).

איך משלמים?

באשראי, בדף תשלום מאובטח שיופיע בשלב האחרון לפני קבלת קובץ כתב התביעה. המערכת מקבלת את כל סוגי כרטיסי האשראי. מיד עם סיום תהליך הכנת התביעה, תופק עבורך חשבונית מס-קבלה שתשלח לכתובת הדוא"ל עימה נרשמת למערכת.

התשלום הוא גם בעבור הגשת התביעה לבית המשפט?

תלוי אך ורק בך. אפשר לשלם רק על הפקת כתב התביעה ואפשר לשלם גם עבור שירות הגשה באמצעות שליח משפטי. כמובן שאין חובה להגיש עם שליח משפטי וניתן לבצע את ההגשה ללא כל עלות אונליין (דרך נט המשפט) או לגשת באופן עצמאי לבית המשפט הרלוונטי. להרחבה ניתן לעיין בתנאי השימוש באתר, או במאמר על התהליך אחרי הפקת כתב התביעה.

האם אוכל לראות את כתב התביעה לפני התשלום?

כתב התביעה יתקבל רק לאחר התשלום. עם זאת, תשובות המשתמש לשאלון תהיינה זמינות לצפייה ועריכה לפני התשלום. כתב התביעה יחולל כמסמך Word ולאחר הורדתו למחשב, ניתן לעריכה חופשית.

האם אוכל לבצע שינויים לאחר הפקת התביעה?

בהחלט. לאחר הפקת התביעה, ניתן לפתוח קריאת שירות בנושא "שינויים בתביעה לפני הגשה" ולתאר את הבעיה או השינוי המבוקש.

ואם אני לא מרוצה מכתב התביעה שיצא; אקבל החזר כספי?

כפי שכתוב בתנאי השימוש באתר (בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן), הפקת כתב התביעה היא עסקה שלא ניתנת לביטול. מי שבוחר להפיק כתב תביעה באמצעות המערכת, חייב לקחת זאת בחשבון.

איפה אוכל לראות את כתב התביעה הקטנה שייצא?

כתב התביעה הקטנה יישלח לכתובת הדוא"ל שהוזנה בהליך ההרשמה למערכת ויהיה זמין בכל עת גם באזור האישי.

1 2

תפריט נגישות