מחשבון עלות הגשת תביעה

ברוכים הבאים למחשבון העלויות של דינו עבור תביעה קטנה!

כאשר מגישים תביעה קטנה, יש כמה עלויות שצריך לקחת בחשבון: עלות הפקת התביעה; הגשת התביעה לבית-המשפט לתביעות קטנות באמצעות שליחות; ואגרת הגשה שתשולם לבית-המשפט (תלויה בסכום התביעה – תביעות קטנות סכום).

שימו לב! אנחנו עושים כל מאמץ לתת ללקוחותינו את המחיר הזול ביותר בעבור מעטפת שירותים מקצועית ביותר. חרטנו על דגלינו לתת מענה טכנולוגי ברמה הטובה ביותר למשתמש. לכן, כתב התביעה הקטנה המופק מן המערכת, מותאם מראש להוראות הרשות השופטת ומתעדכן בהתאם. כך גם השליחות מתבצעת על-ידי חברת שליחות חיצונית שמתמקצעת אך ורק במסירות משפטיות.

רוצים להוזיל עלויות? תוכלו להגיש את התביעה באופן עצמאי לחלוטין (ואפילו אונליין)! איך? הגשת תביעה קטנה מקוונת.

יש לבחור את סוג השירות המבוקש

  • הפקת תביעה כולל הגשה
  • הפקת תביעה בלבד

יש להזין את הסכום אותו אתם מעוניינים לתבוע:

  • הפקת תביעה 299 ש"ח
  • שליח משפטי 140 ש"ח
  • אגרת בית משפט
  • סה"כ


קדימה מתחילים!

מה כוללת עלות הפקת התביעה? בקצרה, עלות הפקת התביעה כוללת את כל התהליך החל משלב הרישום ועד לקבלת כתב תביעה קטנה. עלות ההפקה בלבד עומדת על סך 299 ש"ח. תוכלו לקבל הצצה למערכת ולכתב תביעה סופי לדוגמה, בעמוד "איך זה עובד".

מהי אגרת בית-המשפט? לפי תקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), התשל"ז-1976, תשלום אגרה הוא תנאי לפתיחת תיק. לפי חוק, האגרה עומדת על סך השווה ל-1% מסכום התביעה או 50 ש"ח, לפי הגבוה. כלומר, בתביעות עד סך 5,000 ש"ח, האגרה תעמוד על סך 50 ש"ח. ובתביעות על סך 5,001 ומעלה, האגרה תעמוד על 1% מסכום התביעה. אם סכום האגרה יצא חלקי, הוא יעוגל כלפי מעלה לסכום שהוא מכפלה של 5 ש"ח. למשל, אם סכום האגרה לתשלום הוא 87.5 ש"ח, הוא יעוגל ל-90 ש"ח. אם תבחרו לבצע את ההגשה בעזרתינו, אנחנו נגבה את האגרה ונשלם אותה עבורכם במעמד פתיחת התיק.

מה כוללים דמי השליחות? השליחות כוללת מספר רכיבים. ראשית, ההדפסה: כאשר מבצעים הגשה פיסית, יש להדפיס את כתב התביעה על נספחיו ב-3 עותקים. לאחר מכן, ניגש למזכירות בית-המשפט ונשלם את אגרת פתיחת התיק. לאחר מכן, שליח משפטי יגיש את כתב התביעה הקטנה, ויקבל אישור זמני על ביצוע פעולה (אסמכתה זמנית). לבסוף, אנחנו נשלח לכם את אישור ביצוע הפעולה ואת הקבלה על תשלום האגרה.

תפריט נגישות